با مطالعه و بررسی دقیق تاریخ بشر و به طور خاص تاریخ تجارت و سرمایه‌گذاری، به اهمیت و نقش "مسکن" در روند تکامل بشر و تأثیر عظیم و تعیین‌کننده آن بر بازارهای سرمایه پی می‌بریم. در این نوشته ما به اختصار به برخی از دلایل تأثیرگذاری این بازار و همچنین انتخاب آن به عنوان یکی از شاخه‌های اصلی خدمات " RTC "  می‌پردازیم:

-آمارهای منتشره از سوی سازمان‌های معتبر بیانگر این مطلب است که بازار مسکن و شاخه‌های مرتبط با آن از آیتم‌های اصلی و ثابت در بخش "سرمایه‌گذاری‌های واقعی" ( به مبحث سرمایه‌گذاری رجوع شود) بوده است که فعالان اقتصادی اعم خرد و کلان، مدرن و سنتی، دولتی و خصوصی و ... به شکل مستمر بخشی از برنامه‌های سرمایه‌گذاری خود را به این بازار اختصاص داده‌اند.

- سیاره‌ی ما زمین برای جانمایی جمعیت روبه رشد نوع بشر محدودیت دارد. این حقیقت ساده اما مهم و تأثیرگذار همواره کفه‌ی ترازوی تقاضا را از کفه‌ی عرضه‌ی آن سنگین‌تر کرده است و سرمایه‌گذاران را بر آن داشته است که در کنار بازارهای دیگر همواره پای ثابت و عضو فعال این بازار مهم و تأثیرگذار باشند.

- بازار سرمایه‌گذاری مسکن تنها به بحث لفظی آن یعنی "خانه و خانه‌سازی" محدود نمی‌شود. تمامی تجارت‌های دنیا به‌نوعی با بازار مسکن مرتبط و درهم‌آمیخته‌اند. کارخانه‌های تولیدی برای تولید نیاز به فضای تولید دارند و تاجران نیازمند دفتر کارند، صنعت توریسم شدیداً وابسته به هتل‌ها و دیگر فضاهای اقامتی است و تقریباً تمامی مشاغلی که محصول فیزیکی دارند به فضای انبارش و نگهداری کالا احتیاج دارند. صنعت هوانوردی به فضاهای فرودگاهی و آشیانه‌ها و صنایع حمل‌ونقل ریلی به ایستگاه‌ها و.... وابسته‌اند. درنتیجه سرمایه‌گذاری در بازار مسکن و فعالیت در آن ابعاد گسترده‌تر و فراگیرتر ازآنچه در ابتدا به نظر می‌رسد پیداکرده است.

- در مبحث انواع سرمایه‌گذاری یکی از عوامل مؤثر در سرمایه‌گذاری‌های مختلف درصد ریسک آن‌هاست. با توجه به آنچه در بالا در مورد مقایسه‌ی عرضه و تقاضا در بازار مسکن ذکر شد، جدا از دوره‌هایی که به دلیل بحران‌های اقتصادی، سیاسی و ...رکود و وقفه‌های طولانی در این بازار به وجود آمده است، در طول تاریخ تجارت و سرمایه، سرمایه‌گذاری مسکن بازاری مطمئن و کم ریسک بوده است که گرچه در قیاس با بازارهای نوظهور زود بازده در هر دوره‌ی زمانی سود کمتری داشته است، اما همواره مورد انتخاب کسانی بوده است که سود بلندمدت و با اطمینان را به سرمایه‌گذاری‌های قماری ترجیح می‌دهند.

 

 

TEXT_SHARE

مرجع مسیریابی تجارت بین ‎الملل

به عنوان بخشی از گروه RTC، اهداف ما تسهیل تجارت میان ایران و دیگر کشورهای دنیا می باشد. ما این امر مهم را با ارائه اطلاعات لازم به تامین کنندگان برای دسترسی به خریداران، و به خریداران برای یافتن محصول مورد نظر خود کمک کرده و آنها را در رسیدن به این هدف همراهی می نماییم.

راه‎های ارتباطی

 • Image
 • Image
 • Imageاطلاعات تماس

 •  

  Aşık Veysel Mh.Süleyman Demirel Cd.Kemal Sunal Sk.,No:3 Semerkand Residence Kat;9 No:69, 34510 Bahçeşehir/İstanbul

 •  
  +90 (555) 897 72 00
  +90 (212) 672 00 89
  +90 (506) 385 72 73
 •  
  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…